دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

نکاتی در مورد نگهداری و تعمیر آبسردکن

امروزه دستگاه های آبسردکن در طرح و مدل های مختلف رومیزی ،آبسردکن ایستاده، آبسردکن یخچال دار و محفظه دار و .. طراحی و تولید می شوند که علاوه بر خنک نگه داشتن آب آشامیدنی قابلیت گرم نگه داشتن آب را نیز به صورت همزمان در دستگاه دارند.تنوع در طرح و مدل های مختلف آبسردکن و کارایی فوق العاده دستگاه آبسردکن باعث شده که از این دستگاه در مصارف خانگی نیز استفاده شود.

زمانی که دستگاه آبسردکن را خریداری می کنید باید با نکات مهم در مورد نگهداری و تعمیر آبسردکن آشنایی داشته باشید تا در صورت بروز هر گونه مشکل سریعا اقدامات لازم را انجام دهید.مشاورین و کارشناسان صنعت شرق شما را با موضوع انتخاب و خرید بهترین دستگاه خنک کننده آب آشامیدنی و نگهداری و تعمیر آبسردکن آشنا خواهند کرد.

نگهداری و تعمیر آبسردکن

در گذشته بیشتر دستگاه های آبسردکن تنها قابلیت سرد کردن آب آشامیدنی را داشتند اما با گذشت زمان و پیشرفت در تکنولوژی از دستگاه آبسردکن علاوه بر خنک نگه داشتن آب آشامیدنی جهت مصرف آب گرم از این دستگاه استفاده می شود.این موضوع باعث شده که از دستگاه آبسردکن در مکان های عمومی و ادارات ، شرکت های خصوصی بیشتر استفاده شود.

استفاده بیشتر از دستگاه آبسردکن نیاز به رعایت نکات بهداشتی و تعمیر آبسردکن را به همراه دارد .اما می توانیم با رعایت نکات در زمینه نگهداری و مراقبت از دستگاه از تعویض یا تعمیر آبسردکن جلوگیری کنیم.مشاورین ما در مجموعه صنعت شرق می توانند شما را در زمینه انتخاب و خرید بهترین دستگاه آبسردکن راهنمایی کنند و نکات مهم در زمینه نگهداری و تعمیر آبسردکن را به شما گوشزد کنند.

با رعایت موارد زیر می توانید از دستگاه آبسردکن خریداری شده از شرکت معتبر و قابل اطمینان صنعت شرق برای مدت طولانی از دستگاه آبسردکن بدون خرابی یا نیاز به تعمیر آبسردکن استفاه کنید.در ادامه نکات مهم در مورد نگهداری و تعمیر دستگاه آبسردکن را بیان خواهیم کرد.

دستگاه آبسردکن چگونه کار می کند؟

دستگاه ابسردکن آب موجود در مخزن یا آب آشامیدنی که مستقیم از سیستم لوله کشی آب شهری وارد دستگاه می شود را با گذراندن از لوله های خنک کننده سرد می کنند و آب آشامیدنی را با همان دما در مخزن خود نگهداری می کنند.در برخی از مدل های دستگاه آبسردکن علاوه بر مخزن آب سرد ، مخزن جداگانه ای برای آب گرم موجود است که در صورت نیاز از آب گرم برای افراد استفاده شود.شما می توانید با مراجعه به وبسایت صنعت شرق نمونه های دستگاه آبسردکن را مشاهده و در صورت نیاز آن را خریداری نمایید. 

مهم ترین نکات در نگهداری و تعمیر آبسردکن    

از مهم ترین نکات در نگهداری و عدم تعمیر آبسردکن های خریداری شده رعایت موضوع بهداشت است که با رعایت این مسائل می توان ماندگاری و افزایش طول عمر را برای دستگاه داشته باشیم .نظافت و تمیزکردن دستگاه را به صورت مداوم انجام دهید.چنان چه دستگاه آبسردکن در مکان پر رفت و آمد و شلوغ قرار دارد و مصرف آب در این مکان بسیار بالاست بهتر است برای نگهداری و عدم تعمیر آبسردکن بین هر تعویض بطری دستگاه آبسردکن را تمیز کنید.

دستگاه آبسردکن را قبل از تمیز کردن حتما از برق بکشید . بدنه و مخزن دستگاه آبسردکن را با استفاده از محلول های مخصوص شستشو تمیز کنید .به این نکته توجه داشته باشید که در زمان شستشو و تعمیر آبسردکن حتما مراقب بخش های الکترونیکی دستگاه باشید تا دچار اتصالی و برق گرفتگی نشود.بهترین کار این است که زمانی که دستگاه نیاز به تعمیر یا بازرسی داشت از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

در ادارات و برخی از شرکت ها از دستگاه آبسردکن مخزن دار استفاده می کنند،مخازن آبسردکن یکبار مصرف بوده اما به دلیل صرفه جویی در هزینه اغلب مخازن آب دستگاه آبسردکن را تعویض نمی کنند.استفاده چندباره از مخازن دستگاه آبسردکن می تواند از لحاظ بهداشتی مشکلاتی را ایجاد کند و ایجاد رسوب داخل دستگاه داشته باشد.در صورت عدم آگاهی از این موضوع نیاز به تعمیر آبسردکن و سرویس دستگاه افزایش پیدا می کند.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه انتخاب و خرید بهترین دستگاه آبسردکن به منظور جلوگیری از بروز مشکلات می توانید مشاوره رایگان در این زمینه با کارشناسان متخصص مجموعه صنعت شرق داشته باشید.همکاران ما آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به تمام سوالات شما مشتریان محترم می باشند.هدف مجموعه صنعت شرق جلب رضایت مشتریان با ارائه محصولات با کیفیت به آنهاست.

تفاوت آبسردکن صنعتی و اداری چیست

تعداد شیر و مقدار مخزن آب فرق می کند

آبسردکن مخزن دار خوب است یا آبسردکن آب شهری

هیچ بهتری یا بدتری نیست بستگی به مکان شما دارد که لوله کشی دارید یا نه

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

نکات مهم در نگهداری از آبسردکن

نکات مهم در نگهداری از آبسردکن

امروزه استفاده از دستگاه آبسردکن به اندازه ای گسترش پیدا کرده است که می توانیم در هر مکان این دستگاه را ببینیم و نکته قابل توجه این است که علاوه بر اماکن عمومی ، شرکت و ادارات و فضاهای عمومی در منازل و ساختمان های مسکونی نیز این دستگاه وجود دارد و افراد از آب آشامیدنی آن استفاده می کنند. زمانی که دستگاه آبسردکن در منزل به طور دائم آب سرد و گرم درست می کند بسیار وسیله ای کاربردی و مفید برای افراد محسوب می شود اما زمانی که از این دستگاه استفاده می کنیم باید به نکات مهم در نگهداری از آبسردکن توجه داشته باشیم.در ادامه می خواهیم با مشاورین صنعت شرق همراه شویم تا نکات لازم در زمینه مراقبت و نگهداری از آبسردکن را یاد بگیریم.

نگهداری از آبسردکن چگونه انجام می شود؟

برای نگهداری از ابسردکن باید نکاتی را در این زمینه در نظر داشته باشیم تا با رعایت آن بر افزایش طول عمر دستگاه آبسردکن بیفزاییم و دیگر نیازی به تعمیر دستگاه نداشته باشیم.در ادامه به بررسی نکات و موضوع مهم جهت جلوگیری از صدمه دیدن دستگاه آبسردکن می پردازیم با صنعت شرق و مشاورین و کارشناسان متخصص این مجموعه همراه باشید.

موضوع مهم در نگهداری از آبسردکن ،جا به جایی و حمل دستگاه می باشد که در زمان خرید و اسباب کشی در صورتی که نکات لازم در مورد حمل و جا به جایی آبسردکن را رعایت نکنید احتمال ایجاد صدمه و خرابی در دستگاه وجود خواهد داشت. به هیچ عنوان آبسردکن را به حالت خوابیده حمل نکنید و بهتر است حداکثر خم شدگی دستگاه آبسردکن در زمان حمل و جا به جایی حدود 30 درجه باشد.

اگرچه حمل آبسردکن در این زاویه بسیار سخت خواهد بود اما با این روش می توان از سالم ماندن دستگاه آبسردکن مطمئن باشیم.چنان چه دستگاه آبسردکن را بیش از اندازه خم کنید احتمال برگشت گاز و روغن کمپرسور دستگاه وجود دارد و باعث ایجاد مشکل در دستگاه می شود.همانطور که می دانید بهتر است بعد از جا به جایی برای مراقبت و نگهداری از آبسردکن به مدت چند ساعت دستگاه را به برق متصل نکنید.

در زمان حمل و جا به جایی دستگاه سعی کنید از وارد آمدن ضربه به دستگاه جلوگیری کنید و در پایان از مهم ترین نکات در زمان جا به جایی دستگاه جهت نگهداری از آبسردکن این است که مخزن دستگاه را از بدنه آن خارج کنید و پس از آن جا به جایی را انجام دهید .برای انتخاب و خرید بهترین دستگاه آبسردکن در مجموعه صنعت شرق می توانید با مراجعه به وبسایت مجموعه با مشاورین و کارشناسان ما در این زمینه مشورت داشته باشید.

همکاران ما در مجموعه صنعت شرق شما را در زمینه انتخاب و نگهداری از آبسردکن راهنمایی می کنند،شما می توانید با مراجعه به وبسایت و مشاهده نمونه دستگاه های آبسردکن بهترین و با کیفیت ترین محصول را با توجه به میزان بودجه مورد نظر خریداری نمایید.

نکات مهم در زمان اتصال آبسردکن به برق

در نگهداری از آبسردکن علاوه بر مراقبت در زمان حمل و نقل و جا به جایی دستگاه بهتر است قبل از اتصال دستگاه آبسردکن به برق از سالم بودن پریز برق اطمینان حاصل نمایید.دستگاه های آبسردکن در برابر نوسانات برق حساس هستند و به همین دلیل بهتر است قبل از اتصال دستگاه به جریان برق از یک محافظ برق مطمئن و با کیفیت برای اتصال برق به دستگاه آبسردکن استفاده کنید.

البته در این میان برخی از دستگاه های آبسردکن به منظور مراقبت و جلوگیری از آسیب به دستگاه سیستم ضد شوک دارند که این موضوع در مراقبت و نگهداری از آبسردکن بسیار مهم است .نکته پایانی در اتصال آبسردکن به جریان برق این است که قبل از اتصال دستگاه آبسردکن به برق درون مخزن دستگاه را از آب پر کنید و بعد از آن دستگاه را به پریز برق متصل نمایید.

عدم رعایت هر یک از نکات بیان شده احتمال بروز مشکلات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت .بهتر است با بالا بردن اطلاعات خود در زمینه نگهداری و مراقبت ار دستگاه های آبسردکن از مشکلات و خرابی احتمالی دستگاه جلوگیری کنیم.در صورت درخواست کمک و مشاوره در این زمینه می توانید با مراجعه به وبسایت مجموعه صنعت شرق با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بهترین دستگاه آبسردکن برای اداره کدام است

دستگاه های که هم آب گرم و هم آب سرد دارند

آیا آبسردکن می تواند آببرای تعداد بالا را تامین کند

بله بستگی به تعداد نفر می توانید از آبسردکنهای مختلف استفاده کنید

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

تفاوت آبسردکن اداری و صنعتی

در این زمانه استفاده از آبسردکن ها در ادارات، خانه ها و مکان های عمومی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در مکان های عمومی و شلوغ به دلیل مصرف زیاد آبسردکن استیل یا صنعتی مورد استفاده قرار می گیرددر ابسردکنهای استیل به دلیل حجم بالای مخزن می توان تعداد نفرات بیشتری از ان استفاده می کنند اگر می خواهید بیشتر در باره ابسردکن اطلاعات داشته باشید با ما همراه باشید

معرفی آبسردکن اداری

آبسردکن دستگاهی است که آب آشامیدنی را خنک می نماید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. با شروع فصل گرما و گرمای شدید استفاده از آبسردکن ها استفاده بیشتری دارد. آبسردکن ها با توجه به انواع مختلفی که دارند در مکان های مختلفی مانند اداره، خانه، ورزشگاه و مسجد استفاده می شوند. قیمت آبسردکن استیل و دیگر تجهیزات را در تمیز گستر اندیشان به راحتی میتوانید یافت کنید.

انواع آبسردکن

دستگاه آبسردکن به دو نوع تقسیم می شوند یک نو اداری و نوع دوم صنعتی آبسردکن اداری بیشتر در مکان های کم جمعیت استفاده می شود ولی استفاده ی آبسردکن استیل بیشتر برای مکان های عمومی بوده . آبسردکن اداری از مواد و پلاستیک  وپلی اتیلن ساخته شده و آبسردکن صنعتی از جنس استیل ساخته می شود

برخی آبسردکن های اداری قابلیت دوکاره یا حتی سه کاره را دارند . همچنین آبسردکن های اداری این قابلیت را دارند که مستقیم به آب شهری متصل شوند یا دارای مخزن مخصوص هستند. آبسرد کن های استیل معمولاً از لحاظ تعداد شیرها یا مدل با هم متفاوت هستند.

معرفی آبسردکن استیل

آبسردکن استیل مناسب برای محیط های پر جمعیت استفاده دارد . این آبسردکن ها در جاهایی که تعداد بیشتر از 200 نفر جمعیت دارند مورد استفاده قرار میگیرند. ما گاهی این آبسردکن ها را در کنار خیابان، پارک، مسجد، مدرسه و و هر منطقه ای که جمعیت بیشتر دارد دیده ایم. در ساخت آبسردکن استیل معمولاً از کمپرسورقوی استفاده شد .واین کمپرس آب را در مقدار زیاد سرد می کند

بستگی به جمعیت مورد استفاده آن بیشتر بوده  باید از آبسردکن استیل با تعداد شیر بیشتری هم استفاده نمود تا به خوبی جوابگوی نیازهای مشتریان باشد آبسردکنها از استیل ساخته می شوند چون دربرابر نور خورشید قرار می گیرند و این جنس باعث میشود زنگ زدگی ایجاد نشود

معرفی قسمتهای مختلف آبسردکن

آبسردکن های صنعتی معمولاً به صورت مستقیم به آب شهری اتصال دارند. این آبسردکن ها دارای یک محل برای ورود آب و یک محل برای خروجی آب می باشند  که معمولاً به فاضلاب شهری هم متصل است .  آبسردکن صنعتی  یک درپوش تخلیه در زیردستگاه  دارد که وقتی  از آبسردکن استفاده نمی کنیم می توان از این طریق آن را تخلیه شود

دردرون آبسردکن های استیل از یک کمپرسور کولر گازی و یک کندانسور فن دار با قدرت بسیار بالا استفاده شد  .تا عمل خنک کردن آب را به راحتی انجام شود و در صورت استفاده زیاد مشکلی به وجود نیاید

معرفی انواع ابسردکن های استیل

آبسردکن های صنعتی به طور کلی  فقط از تعداد شیرها با هم متفاوت هستند و به آبسردکن تک شیر، دو شیر، سه شیر و چهار شیر تقسیم می شوند. با توجه به شلوغ بودن محل مورد استفاده آبسردکن استیل نوع مورد استفاده کردن این دستگاه  معلوم می شود . مثلاً برای محیط های بسیار شلوغ استفاده از آبسردکن چهار شیره استیل مورد استفاده قرار می گیرد  تا بتواند به خوبی آب خنک را برای افراد آن جا اب خنک تهیه کند.

برای محل هایی که زیاد شلوغ نیستند و افراد کمی از آبسردکن استفاده می نمایند می توان از نوع تک شیر یا دو شیر هم استفاده نمود

مزایای آبسردکنهای استیل

مهم ترین نوع از مزایای دستگاه صنعتی حجم زیاد ای سردی است که به مصرف کننده می دهد تا در زمان کم مقدار زیادی اب را استفاده نمایید

از مزایای دیگر آبسردکن استیل به این نکته می توان اشاره کرد که به دلیل استفاده از استیل در بدنه ی آن دچار زنگ زدگی نمی شود

مزیت دیگر این دستگاه این است که به صورت مستقیم به آب شهری وصل است . چون نگه داشتن آب در داخل مخزن ممکن است باعث عوض شدن طعم و بوی آن شود

تفاوت قیمت انواع اداری و صنعتی چقدر میباشد؟

این قیمت دهی بر اساس سایز ها و مدل ها متغیر است

من آبسردکن صنعتی نیاز دارم یا اداری؟

این مورد را باید دقیقا بر اساس شرایط، نیاز و میزان مصرف تعیین نمود در صورتی که احساس میکنید در محیطی به ابسردکن نیاز دارید که رفت و آمد بالا میباشد و از طرفی احتمال برخورد اجسام سخت با آن وجود دارد و مصرف زیادی از آن خواهید داشت میتوانید از مدل صنعتی استفاده کنید در غیر اینصورت مدل اداری پاسخگوی نیاز شماست

مدل اداری برای من مناسب است یا خانگی؟

در صورتی که برای محل کار خود نیاز به آبسردکن دارید پیشنهاد میشود که حتما مدل اداری را تهیه نمائید

نحوه ثبت سفارش و ارسال چگونه است؟

سفارش بصورت سریع ارسال میشود و جهت ثبت سفارش یا خرید و مشاوره با شماره های سایت تماس بگیرید

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

مراقبت و نگهداری آبسردکن

چند نکته در باره تعمییر و نگهداری آبسردکن

تقریبا در تمام خانواده ها کسانی هستند که بدون تجربه دست به تعمییر وسایل میزنند و هرچه هم که بگوید فایده ای ندارد. برخی از لوازم برقی پیچیده‌ای هستند و به راحتی نمی‌توان آن‌ها تعمیر کرد. ولی برخی دیگر از آن‌ها مکانیزم ساده‌ای در مدار خود دارند و با دانستن نکاتی می‌توان از آن‌ها مراقبت‌های ویژه به عمل آورد تا نیازی به تعمیر نداشته باشند و یا با هرگونه مشکل، بتوان آن را به سادگی برطرف کرد .و اگر از که حداقلی از میزان مدارهای دستگاه آگاهی داشته باشید می‌توانید مشکلات به وجود آمده را خودتان به راحتی برطرف کنید، بدون آنکه دست به دامن تعمیرکار شوید و یا اینکه نیاز باشد تا دستگاه دست هر کسی بی افتد قصد داریم به نکاتی درباره پیشگیری از بروزتعمییر این نوع محصولات بپردازیم

انواع مختلف آبسردکن‌ها

. بعضی از آن‌ها مخزن مخفی  دارند امروزه انواع مختلفی از آبسردکن‌ها تولید شده ودر بازار فروش می روند یا  به شیر آب لوله‌کشی شهری وصل می‌شوند. این محصول  به طور مستقیم آب لوله‌کشی شهری را خنک می‌کنند. اما بعضی از دستگاه ها مخزن ظاهری دارند که با توجه به ظرفیت آن پس از هر مدت زمانی که ذخیره مخزن به پایان برسد، باید به صورت دستی پر شوند و دوباره بر روی دستگاه قرار داده شوند. از آب سردکن‌هایی که مخزن ندارند، معمولاً در مکان‌های با استفاده کم مانند منازل و یا شرکت‌ها استفاده می‌شود. چون در این مکان‌  جابجایی و تغییر دکوراسیون راحت می باشد  و دستگاه را می‌توان در هر مکان قرار داد. آب سرد کن‌هایی که به آب شهری وصل می‌شوند، معمولاً در مکان‌های اداری و جاهایی که مصرف بالا دارند، استفاده دارند. زیرا به دلیل استفاده مراجعه‌کنندگان و افراد دیگر میزان مصرف آب زیادی دارند و اگر دستگاه مخزن ظاهری دارد ، پر و خالی شدن آن زمان وسختی زیادی دارد

آبسردکنها پیشرفته شده اند دیگر فقط برای فصل گرم استفاده نمیشوند برای زمان سرما هم می توان از شیر اب گرم استفاده کرد چون این دستگاها هم شیر آب سرد دارند هم شیر اب گرم. بنابراین عملکرد دستگاه بخش آب سرد مانند یک یخچال و بخش آبگرم مانند یک سماور یا بخاری برقی می توان استفاده کرد

قسمتهای آب سردکن

به صورت کلی قبل از آنکه درباره‌ی تعمیر لوازم منزل و به خصوص تعمیر آب سردکن حرفی بزنیم ، خوب است  بدانیم که آب سرد کن‌ها چه قسمتها دارند و از چه بخشهای تشکیل شده‌اند. شناخت این قسمت‌ها مشکلات احتمالی به وجود آمده را کم میکند

مهم‌ترین بخش آب سردکن ( کمپرسور) آن می باشد که مثل یخچال عمل می‌کند. کمپرسورها انواع مختلف مانند  یخچال‌ها و آب سردکن‌ها و میزان قدرت آن‌ها بازدهی‌های مختلفی دارند.همان طور که می دانید  برای فشرده کردن گازها استفاده می‌شود. گازی که از کمپرسور خارج می‌شود گاز پرفشاری بوده که وارد سیستم خنک‌ کننده دستگاه می‌شود و عمل سرد کردن را انجام می‌دهد. البته انواع مختلفی دارند

در قسمت دیگر آب سردکن لوله‌های آب هستند که در داخل دستگاه قرار می گیرند  که برای  خنک نگه داشتن آب کمک می کنند

کندانسور دستگاه یکی دیگر از قسمت‌های آب سردکن کندانسور می باشد که در یخچال نیز هست . کندانسورها را به صورت لوله‌ها مشکی در پشت دستگاه مو جود است  . کندانسورها وظیفه‌ی تبادل گرمایی با محیط را  دارند.

قسمت  دیگر آب سردکن مخزن و بدنه می باشد که یکی از قسمتهای مهم آن است .معمولاً مخزن داخلی آب سردکن‌ها را از جنس استیل خوبی می‌سازند تا دوام بیشتری داشته باشد و در آن رسوب ایجاد نشود. جداره بیرونی دستگاه نیز نقش مهمی در سلامت دستگاه بر عهده دارد .گاهی اوقات عملیات تعمیر آب سردکن به علت  نفوذ آب از جداره‌ها به قسمت‌های داخلی به وجود آمده .

بعضی از آب سردکن‌های در خود فیلترهای تصفیه آب دارند و فیلتر تصفیه اب دارند که علاو برآب گرم و سرد تصفیه هم می کنند

این قسمت مشکلات که برای آبسردکن به وجود می آید را برای شما توضیح میدهیم

نشتی داشتن آب

در دستگاه‌های آب سردکن بعضی مواقع به علت افزایش فشار آب و یا فشار ناشی از گرمای دستگاه تهویه‌ی ممکن است نشتی دست دستگاه مشاهده شود. و آب به قسمت‌های بیرونی نفوذ نمایید. این اتفاق معمولاً یک مشکل جدی نیست و در اکثر موارد می‌توان آن را به سادگی برطرف نمود. در هر صورت اگر نشتی ادامه پیدا کرد و بروزنمود می‌تواند علامت یک مشکل جدی باشد. اگر نشتی با سفت کردن پیچ‌ها و یا گرفتن درزهای لوله‌ها برطرف نشد، باید دریچه‌ی ورودی آب را بررسی نمایید یعنی مسیر اصلی ورود آب و آب سردکن را چک نمایید  و از سفت  بودن اتصالات ؛ درست بودن آن‌ها مطمئن شوید. اگر پس از انجام این کارها بازمشکل  ادامه داشت، امکان دارد بعضی لوله ها گرفته باشند و همین باعث افزایش فشار آب شده باشد؛ به همین شیر آب ورودی به آب سردکن را باز کرده و آن را از دستگاه جدا کنید؛ سپس محلولی از آب و سرکه را به داخل لوله‌های دستگاه بفرستید. این کار باعث می‌شود تا جریان آب و سرکه از داخل لوله‌ها آغاز شده و هرگونه گرفتگی و انسداد را برطرف نماید و به تبع آن مشکل شما حل خواهد شد

مشکلاتی در اثرفشار آب رخ می دهد

منظم نبودن فشار آب خود یک مشکل برای دستگاه است . در قسمت آب گرم دستگاه آب سردکن باید درجه حرارت آب را به درستی تنظیم نمایید . زیرا در صورت تنظیم نکردن  این درجه حرارت بیش از حد بالا باشد و در نتیجه فشار آب افزایش یافته و به دستگاه آسیب جدی وارد خواهد شد . همچنین آبی که استفاده می نمایید ممکن است دارای مواد معدنی باشد و این مواد ته نشین شده و ایجاد رسوب می نمایید . این رسوب‌ها مجرای آب را تنگ کرد وفشار آب کم و زیاد ومی شود . برای رفع این مشکل حتما قبل از شیر و رودی دستگاه تصفیه اب قرار دهید

فیلترهای آب

زمان تعویض هر فیلتر بستگی به میزان مصرف از 6 تا 12 ماه باید تعویض شود. چون به موروز زمان الیاف دستگاه خواص  تصفیه کننده گی را از دست میدهد. در نهایت رسوبات آب به مرور زمان در لوله‌ها ته نشین می شوند  و ممکن است شیرها و اجزای داخلی دستگاه خراب شوند . بنابراین بررسی مداوم  فیلترها در زمانی های مشخص موارد لازم برای خوب کار کردن دستگاه است  و همچنین انواع مدل فیلترها بستگی به مدل دستگاه دارد  حتما باید در دفترچه راهنما موارد مربوط به فیلتر و زمان تعویض ان را حتما با دقت بخوانید

بررسی کردن دمای آب

اگر در بعضی مواقعه آب گرم نباشد باید اول بررسی گرد که سیم دستگاه متصل است یا نه. چرا که ممکن است در سیم برق اختلال و یا قطعی وجود داشته باشد و به همین خاطر برق به درستی به قسمت های دستگاه وارد نشود . این امر موجب  می‌شود تا دستگاه نتواند به طور صحیح  کار خود را انجام دهد و حتی نوسانات برق به دستگاه آسیب جدی می زند . بعضی مواقع سیم برق دستگاه سالم است اما هنوز هم به دستگاه برق به درستی وارد نمیشود ؛ در این مواقع باید جعبه فیوز را چک کنید .بعضی مواقعه ممکن است فیوز های دستگاه سوخته باشند که با یک تعویض فیوز کار و هزینه کم دستگاه درست شود و نیاز به خرج زیاد ندارد

همیشه برای تعمییر دستگاه نیاز به گرفتن پیچ گوشتی و یا باز کردن و بهم ریختن کل دستگاه نیست گاهی بایک نظافت سا ده می توانید به راحتی دستگاه را تعمییر نمایید ممکن است فیلتر دیگر خواص تصفیه کنندگی ندارد ممکن است لوله ها گرفته باشند

برخلاف تولیدکنندگان قدیمی، تولید کنندگان جدید از پیچ‌های ساده برای مونتاژ قطعات داخلی دستگاه استفاده می نمایید ؛ پیچ‌هایی که گاهی به سادگی با دست نیز قابل باز و بسته شدن هستند. حتما قبل از باز کردن هر پیچ مطمئن باشید که واقعا نیاز به باز کردن این پیچ هست یا ؟ بهتر است کویل‌ها را نیز در زمان منظم تنظیم نمایید. برای تمیز نگه داشتن  این قسمت پارچه مرطوب کافی است  اما اگر مواد شویند استفاده می نامیید حتما دقت کنید که مواد شیمایی که به دستگاه آسیب بزند نداشته باشد؛ چون ترکیبات شیمیایی آن به کویل آسیب می زند. در پایان توجه داشته باشید که نباید از آب سردکن مدام استفاده نمود؛ هر وقت مخزن دستگاه خالی شد کمی زمان بدهید تا دستگاه استراحت کنند و گاز های دستگاه برای شارژ کردن خنک شود و قسمتهای مختلف دستگاه کمی استراحت کند دستگاه و بعد از یک ساعت دستگاه اماده کار است

دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

خرید آبسردکن،قیمت خرید انواع استیل و پلی اتیلن، مشخصات آبسردکن ایستکول و مجیک

آبسردکن از روزگار گذشته در تمام مواقع سال مخصوصاً فصول گرم یکی از مواردی که خیلی مورد توجه انسان بوده تهیه آب خنک مخصوصادر گرمای طاقت ‌فرسای فصل تابستان بود در دوران گذشته در کشورهای مانند عراق یا ایران خانه ها سرداب داشتند و برای به منظور ساخت این سرداب ها  سقف خانه ها به صورت گنبدی ساخته می‌شد مردم با گرم شدن هوا به سرداب ها می رفتند و از آب خنک آن می نوشیدند برای ساخت سرداب ها مردم بر روی قنات یک بنا که دارای زیرزمین بود را طراحی می کردند

و در آن روی زمین چاهی حفر می کردند در کنار سرداب نیز چاهی حفر می شد که توسط آن هوا به داخل قنات و از آنجا به سرداب منتقل می شد هوا به چاه وارد می شود و بر اثر سرمای آب قنات خنک می شود و از طریق چاهی که داخل سرداب بود وارد سرداب می‌شد و هوای آنجا را نیز خنک می کرد سقف این سردابها هم باز  می‌شد و برج بادی در آن وجود داشت که باعث ورود و خروج هوای تازه به داخل سرداب می شد در زمانهای گذشته و در فصل‌های گرم سال مخصوصاً تابستان سرداب ها به عنوان مکانی برای استراحت و تهیه آب و خنک استفاده می شد

ولی سرداب ها در همه جا کارساز نبودند در مکان های عمومی سرداب وجود نداشت که مردم بتوانند آب خنک بنوشند و موجب بود گرما زده شده یا بر اثر استفاده از آب ناپاک و گرم مسموم شده و جان خود را از دست بدهند

ساخت دستگاه سرد کننده آب

اولین محصول به ظاهر امروزی که با وجود رعایت اصول بهداشتی ساخته شد در سال ۱۹۰۶ توسط دو نفر به نام‌ های هاسلی ویلارد تیلور اختراع گردید هاسلی ویلارد بازرسی در شهر برکلی بود از طرف دیگر پدر هاوز چند سال پیش بر اثر نوشیدن آب ناسالم  که موجب به وجود آمدن بیماری تب حصبه شده بود از دنیا رفته بود و نگرانی هاوز از بابت مصرف آب  آلوده توسط کودکان  در مدارس و امکان بیماری و مسمومیت آنها  موجب شد تا او  قدمی به سمت گسترش استفاده از آکالا های بهداشتی و آب خنک بر دارد هاوز قصد داشت عملی را انجام دهد تا آب خنک و سالم را در اختیار همگان قرار دهد بدین ترتیب پس از تلاشهای بی وقفه این دو شخصیت یعنی هاسلی ویلارد تیلور در سال ۱۹۱۱ اولین شیرآبخوری اختراع شد و این اختراع توسط هاوز ثبت شد

تاریچخه آبسردکن

این دو نفر اولین شیر آب خوری را در مدرسه های برکلی نصب کردند آب سرد کن هایی که در ابتدا ساخته شد دمای آب را تا حد درجه استاندارد محیط تولید می کرد ولی درخواست های پیاپی و مکرر مردم مبنی بر این که آب خنک تولید بشود منجر شد تا صنعت این محصول پیشرفت بکند در ابتدا از قالبهای بزرگ یخ برای خنک کردن آب استفاده می شد که این کار سبب می شد که دستگاه‌ها سنگین شده و ابعاد و اندازه آن بیش از اندازه بزرگ شود در سال ۱۹۳۸ اولین ابسرد کن الکتریکی که بدون نیاز به یخ آب را خنک می کرد تولید شده و به بازار آمد آبسرد کن های بطری دار قبل از نیمه قرن ۲۰ اختراع شد  این دستگاه‌ها از نیروی جاذبه برای تولید آب در یک واحد مستقل ایستاده استفاده می شدند و بعدها یونیت خنک‌کننده به این دستگاه ها اضافه شد در دهه ۱۹۸۰ و پیشرفت صنایع پلاستیک آب سردکن های فانتزی به بازار آمد که بطری دار بود و در دهه ۱۹۹۰ با توجه به هزینه بالای این بطری های آب سرد صنعت آب سرد کن به سمت آب سرد کن های بدون بطری سوق یافت در کشور ما ایران نیز همانطور که قبلا گفته می‌شد سردابهایی وجود داشت که استفاده از آب خنک را برای مردم ممکن می کرد در مکان های عمومی از دوره قاجار جدای از سقاخانه های وقفی که وجود داشت دولت اقدام به تاسیس تعداد کمی سقاخانه کرد که در دهه ۱۳۴۰ اولین دستگاه ایرانی که از انرژی برق اقدام به خنک کردن آب می کرد روانه بازار شد و بعد از آن شرکت های کوچک و بزرگ در ایران اقدام به تولید انواع دستگاه با سیستم مشابه و انواع مختلف فانتزی و صنعتی کردند در اینجا قصد داریم به معرفی انواع مختلف این محصول ها بپردازیم . طور کلی به دو دسته تقسیم می کنند: اداری یا فانتزی و آب سرد کن های صنعتی

آبسردکنهای امروزی

اداری و فانتزی از جنس abs فشرده  در دو نوع ایستاد و رومیزی تهیه می شوند همه این مدل ها در مدلهای مخزن دار و یا اتصال به آب شهری هستند ایستاده در تنوع مدل های مخزن دار مخزن مخفی کابین دار یا یخچال دار تولید می شوند مخزن دار یا مخزن مخفی به این صورت هستند که یا مخزن بر روی دستگاه قرار می‌گیرد و یا در کابین داخل آب سرد کن قرار می‌گیرد که به آن مخزن مخفی گفته می‌شود دستگاهی که مخزن مخفی دارند در هنگام تمام شدن آب آلارم داده و به شما اطلاع داده می شود مخزن دار به دو صورت هست مخزن های ساده و مخزن فیلتر دار که آب را تصفیه می‌کند و بعد مورد استفاده قرار می گیرد همچنین می‌تواند دارای یخچال و یا کابینی داخل آب سرد کن باشد که مواد خوراکی یا نوشیدنی های خود را داخل آن قرار دهید مدل رومیزی آبسردکن ها نیز به دو صورت مخزن دار و یا اتصال به آب شهری هستند مدل

های ایستاده نیز اتصال به آب شهری دارد استفاده از آن به این صورت است که دیگر روی دستگاه مخزن قرار نمی گیرد و مستقیماً از آب شهری استفاده می شود برخی از این آب سرد کن ها در قسمت کابین خود دستگاه فیلتر نیز تعبیه شده که آب را تصفیه می‌کند

انواع آبسردکنهای

آب سرد کن های صنعتی نیز به چند نوع تقسیم می شود های تک شیر – دو شیر – سه شیر و چهار شیر

این محصول دارای موتور های متفاوتی هستند موتور دانفوس سابق آلمان و یا موتورهای کولترون تایلند تفاوت قیمت آب سرد کن ها به دلیل تفاوت موتور و طراحی بدنه می باشد. شیر این کالابه دو صورت پیچی و یا فشاری میباشد که نوع پیچی بهتر و به صرفه تر است

امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید در انتخاب محصول موردنیاز خود بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید